Soki z twardych owoców i warzyw. Czy każda wyciskarka sobie poradzi?

Wiele osób decyduje się na to, aby zainwestować w wyciskarkę wolnoobrotową. Jakie są plusy posiadania takiego urządzenia? Bardzo często nie spożywamy takiej porcji witamin i minerałów, jaka jest dedykowana na dany dzień. Niestety dziś żywność jest coraz bardziej przetworzona i choć jest to bardzo złe przyzwyczajenie, zdecydowanie częściej sięgamy właśnie po nią, niż przykładowo po owoce oraz warzywa. Jeśli jednak chcemy zaserwować sobie porządną dawkę witamin i minerałów każdego dnia, powinniśmy wypijać pożywny sok. Wyciskarka przetwarza różnego rodzaju owoce i warzywa, w tym również liściaste. Wydobywa z nich wszystko co najlepsze, nie umniejszając w żaden sposób ich jakości. Dlatego też cieszy się ona obecnie tak dużą popularnością i coraz więcej osób chce ją mieć. Czy jednak każda wyciskarka będzie w stanie spełnić nasze wymagania?

Soki owocowe i warzywne z sezonowych produktów

Oczywiście owoce i warzywa nie są tanie, często ich ceny sprawiają, że rezygnujemy z zakupu. Dlatego jeśli chcemy wprowadzić zdrowe zmiany w swoim życiu, to warto korzystać przede wszystkim z produktów sezonowych. Cały rok mamy dostęp między innymi do marchwi, jabłek czy też gruszek. Jednak takie warzywa jak buraki lub pomidory, jedynie w sezonie mają niższą cenę. Podobnie jest z owocami. W okresie letnim dość tanio możemy zakupić truskawki, szczególnie jeśli zdecydujemy się na większą ich ilość.

Korzystanie z sezonowych produktów w kuchni, jest w stanie wygenerować naprawdę spore oszczędności. Jednak wymaga od nas również tego, abyśmy mieli dobre pomysły na soki z ich udziałem.

Warto również zadać sobie pytanie, czy wybrana przez nas wyciskarka, będzie w stanie poradzić sobie z naszymi ulubionymi produktami. Najlepiej jest celować przede wszystkim w urządzenia bardzo uniwersalne, w których można przygotować nie tylko soki, ale także inne produkty spożywcze. Taką wyciskarką jest między innymi Hurom H200 All in One. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że jest to wyciskarka z dużym otworem. Można do niej wsadzić zatem od razu wszystkie składniki, które chcemy wykorzystać w trakcie przygotowywania soku. Nie musimy starać się specjalnie o pocięcie ich na mniejsze kawałki. Poza tym nie musimy ich upychać i kontrolować całego procesu powstawania soku. To znacznie oszczędza nam czas, a w trakcie robienia soku, możemy zająć się również jakimiś innymi rzeczami.

Hurom H200 All in One pracuje bardzo cicho, dlatego można przygotowywać sok nawet wtedy, gdy wszyscy w domu już śpią. Bardzo często rano nie mamy czasu na to, aby taki sok sobie wycisnąć. Dlatego warto robić to wieczorem. Wyciskarka nie napowietrza napoju, dlatego też można spożyć go nawet dobę po przygotowaniu, wziąć na wynos do pracy itp.

Pojemna wyciskarka z dużym otworem poradzi sobie bardzo dobrze z warzywami o owocami, które uchodzą za twarde. Warto mieć świadomość tego, że nie każde urządzenie dobrze sprawdza się w tej sytuacji. Ponadto Hurom H200 All in One pomoże nam również przygotować sok z liści, takich jak chociażby jarmuż czy też szpinak. Urządzenie posiada również funkcję Przygotowywania produktów do dżemów, ciast, mleka roślinnego, lodów itp. Ma zatem bardzo szeroki zakres funkcji, który pomaga poruszać się po kuchennych podwojach.

Hurom H200 All in one

Przepisy na 3 soki na lato 2021

W wyciskarce można przetwarzać warzywa i owoce różnego rodzaju. Jeśli jakiegoś z nich nie lubimy ale wiemy, że ma bardzo dobre właściwości odżywcze, to możemy smaki ze sobą mieszać. Przykładowo sok z pomarańczy jest bardzo słodki i zabija inne smaki, może zatem stać się dla nas podstawą soków. Oczywiście nie powinniśmy ograniczać się pod względem składników. Warto cały czas wypróbowywać nowe przepisy na soki. By jednak nie zrazić się do nowego sposobu odżywiania, dobrze jest przede wszystkim wybierać te, które będą nam smakować.

Bardzo zdrowym sokiem będzie połączenie garści szpinaku, trzech łodyg selera naciowego, jabłka oraz gruszki.

Dodać nam może natomiast energii sok, w którym znajdą się trzy garście jarmużu, grejpfrut, gruszka, plasterek świeżego imbiru, cytryna, trzy łodygi selera naciowego oraz natka pietruszki. Niektóre z tych składników są bardzo nieoczywiste, ale ich połączenie może pozytywnie nas zaskoczyć.

Jeśli chcemy stracić zbędne kilogramy, poleca się pić przede wszystkim zielone soki. Owoce mają w sobie dużo cukru i choć jest on naturalny, to bywają naprawdę kaloryczne. Zielony sok można przygotować z zielonego ogórka, dwóch łodyg selera naciowego, dwóch garści szpinaku, jabłka oraz plasterka imbiru.

Story Page