Zanim kupisz wyciskarkę do soków

Wyciskarki do soków różnią się od wykorzystywanych przez nas od bardzo dawna sokowirówek przede wszystkim jakością przygotowywanego soku. Dzieje się tak dlatego, że działają zupełnie inaczej i dlatego właśnie powstający sok również będzie inny.

Wyciskarka działa nieco podobnie do maszynki do mielenia mięsa, ponieważ pracują tam specjalne wałki ślimakowe, które są jednak dużo lepiej dopasowane. Poruszanie następuje przez ręczny albo elektryczny napęd.  (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/W pierwszym etapie robienia soku surowiec jest mocno zgnieciony, tak by dalej można było efektywnie wyciągać sok. Rozdrobniony surowiec wchodzi do części miażdżącej i dostaje się dzięki ruchowi ślimakowymi, który tłoczy masę. W ostatnim etapie lekko mokre części miażdżonych owoców są dociskane do sitka i w ten sposób można skutecznie uzyskiwać smaczny sok.

Różnica tkwi w temperaturze

Dzięki temu, że sprzęt pracuje na wolnych obrotach nie jak sokowirówka zupełnie inna będzie jakość soku, który nie będzie w tym przypadku podgrzewany. To ważna sprawa, ponieważ dzięki temu mamy mniejsze obroty oraz mniejszy hałas. Jakość soku będzie więc doskonała, dzięki temu, że sok nie zostanie utleniony. Wyciskarki obecnie nam oferowane to wygodne urządzenia, które łatwo się składa i rozkłada.

wygodne mycie wyciskarki Dlatego mycie sprzętu nie jest trudne. Sitko ewentualnie będzie można czyścić przez twardą szczoteczkę. Ślimaki wystarczy opłukiwać dokładnie pod bieżącą wodą. O jakości soków z wyciskarki Jakość soku będzie tutaj lepsza, ponieważ nie ma jego nagrzewania i napowietrzania. Sok nie będzie się również pienił. Ilość obrotów to około 80 a czasami nawet mniej. Wyciskarki są bardzo wydajne i zachowują doskonałą jakość soku.

Na uwagę zasługuje również to, że z ich użyciem można bez problemów pozyskiwać sok również z traw, pszenicy, jęczmienia czy bardzo twardych warzyw z czym wirówki nie zawsze będą w stanie sobie poradzić. Bezpieczeństwo Oferowane nam sprzęty wykonywane są coraz częściej z ULTEMU, który ma gwarantować jakość i wytrzymałość tych elementów, które będą zastosowane. Nie będzie wchodził w reakcję z sokiem, dlatego można być pewnym, że to rzeczywiście rozwiązanie doskonałe.

Story Page